28. 3. 2018   |   Redakce

Tři dny po vítězství 3:1 v Brozanech fotbalisté Viktorie Jirny uspěli i na domácí půdě. V dohrávce 18. kola ve středu 28. března porazili gólem záložníka Miroslava Mareše 1:0 Dobrovici a v tabulce se posunuli na 7. místo.

V drobném dešti se hrálo utkání na mokrém, ale dobře připraveném terénu. A přineslo vyrovnanou hru. Významným momentem prvního poločasu byl víceméně jen ten, který rozhodl celý zápas. Ve 25. minutě byl faulován Radek Stöckner, Kocourek z trestného kopu našel hlavičkujícího Křečka, který prodloužil balon na zadní tyč a tam jej už dorazil do sítě Mareš: 1:0.

Hosté prahli po vyrovnání a blízko k němu měli v 64. minutě po hlavičce nejlepšího dobrovického střelce Volfa, gólman Kafka ale reflexivně zasáhl a balon vyrazil na roh. Byl to bravurní zákrok, na který mohl být mladý strážce jirenské svatyně právem pyšný.

Jinak ale byla iniciativa ve druhém poločase spíš na jirenských kopačkách. V 71. minutě Čepelák autovým vhazováním našel Radka Stöcknera, jenž sklepl balon Křečkovi a ten napálil břevno dobrovické brány.

V 84. minutě se dostal do šance dobrovický náhradník Miškovský, který krátce předtím přišel na hřiště, ale včasným obranným zákrokem mu zabránil vyrovnat Mareš. Byl to tedy především jeho zápas a také Kafky, který proti silnému soupeři vychytal svůj pátý zápas s čistým kontem v této sezoně. O minutu později měl na druhé straně příležitost pojistit těsný náskok rovněž střídající Honcharenko, ale zbrkle přestřelil.

V Jirnech se bude hrát ČFL i během Velikonoc. V neděli 1. dubna v 16.30 hod. Viktorie hostí v rámci 21. kola tým Štěchovic.

SK Viktorie Jirny – FK Dobrovice 1:0 (1:0)

Branka: 25. Mareš. Rozhodčí: Drábek – Čechlovský, Raplík. ŽK: 88. Kejha – 24. Sedláček. Diváků: 100.

Jirny: Kafka – Procházka, Hruška, Kejha, Čepelák – Škorvánek (66. Honcharenko), Mareš, Křeček, Kocourek (82. Parys) – Vondráček (90. M. Stockner) – R. Stöckner.

Dobrovice: Bartoš – Novák, Routek, Sedláček (76. Miškovský), Tvaroha – Kostka (61. Schubert), Soběslav, Žaloudek, Bernát – Volf, Fotr (46. Osvald).

Jirenští střelci branek

5 – Křeček, Melechovský

3 – Pokorný, M. Stockner, Vondráček

2 – Čepelák, Hruška

1 – Kejha, Klán, Kocourek, Mareš, R. Stöckner

Ohlas trenéra:

Václav Hradecký (trenér): „Vyrovnaný zápas se šťastným koncem pro nás. Dokázali jsme zdolat velmi kvalitního soupeře, který byl herně a kombinačně na výši. První poločas byl bez šancí, my jsme se ale i tak prosadili díky krásně kopnuté standardce od Kociho a dorážce Migiho. Soupeř byl na těžkém terénu o něco pohyblivější ve středové řadě, a tak to pro nás ve druhém poločase nebylo vůbec jednoduché. Soustředili jsme se zejména na to, abychom neinkasovali vyrovnávací branku, což se nám povedlo. Zaplaťpámbu za to. Už v neděli přivítáme Štěchovice, týden nato hrajeme v Čížové a pak ve středu doma nás čeká další dohrávka s Ústím nad Orlicí. A hned nato zase doma s Pískem, takže absolvujeme náročný zhuštěný program. Samozřejmě se pokusíme vytěžit z těchto čtyř utkání co nejvíc bodů, abychom se odrazili ze středu tabulky do vyšších pater.“