13. 4. 2018   |   Redakce

Dohrávky jsou dohrány, Viktorie Jirny v počtu zápasů srovnala krok s ostatními celky a díky středečním vítězství 3:0 s Jiskrou Ústí nad Orlicí se posunula z 10. na 7. místo tabulky ČFL. Mužstvo pod vedením trenérské dvojice Václav Hradecký, Vladimír Pokorný se představí už v neděli v 17.00 hod. znovu na domácí půdě v souboji s Pískem.

Reálně vzato se dá čekat nyní obtížnější soupeř. Podzimní vzájemný zápas vPísku byl dost vyrovnaný a téměř dospěl k bezbrankové remíze. Domácí ho rozhodli až dvě minuty před koncem gólem Voráčka a zvítězili 1:0.

„Začali jsme dobře a měli hru pod kontrolou, domácí se ale postupně zvedli a několikrát nás podržel Franta Kafka v bráně,“ okomentoval utkání, jež se hrálo v září, záložník Pavel Vandas. „Ve druhé půli jsem přišel na hřiště společně s Vláďou Pokorným a vypracovali jsme si tři šance, abychom dali vedoucí gól. Právě Pokec z trestného kopu jen těsně minul a pak se domácím ještě podařilo zblokovat ve vápně střelu Dana Kocourka, která také mohla být gólová. Tu třetí šanci jsem měl já a také moji střelu písečtí hráči zblokovali. Nakonec jsme dostali gól v 88. minutě od střídajícího Voráčka. Bylo to z ojedinělé akce, střela z vápna do protipohybu brankáře. Vlastně jsme pak měli ještě jednu šanci, ve třetí minutě nastaveného času, kdy jsem mohl po přihrávce od Radka Stöcknera vyrovnat, bohužel nepodařilo se.“

Velmi vyrovnaná je současná bilance obou mužstev a sousedů v tabulce: Písek šestý, Jirny sedmé. Oba týmy mají shodně 36 bodů, oba shodně inkasovaly 28 branek. Pouze střelecká produktivita hovoří jasně ve prospěch Jihočechů, dali totiž o osm gólů víc než náš tým.

Písek v zimní přestávce vyměnil trenéra. Ondřeje Prášila, který odešel do Hradce Králové, vystřídal Rostislav Grossmann, který do té doby působil u Otavy v pozici kouče staršího dorostu. Zdosavadních pěti jarních utkání Písek dvakrát vyhrál, dále dvakrát zvítězil po penaltových rozstřelech a jednou prohrál: v Benešově.

Bilance v dosavadních sedmi vzájemných utkáních Jirny – Písek je 5 výher Jiren, 2 prohry při součtu skóre 14:4. Na tohoto soupeře se Viktorii doma zatím vždy dařilo, porazila Písek na vlastním trávníku 5:0, 2:1 a 3:0.