5. 5. 2018   |   Redakce

První jarní porážku na hřištích soupeřů utrpěla Viktorie Jirny v sobotu 5. května v Litoměřicích, kde prohrála 1:2. Až ve čtvrtém vzájemném souboji připravil naše mužstvo tento severočeský soupeř o body, které sám nutně potřebuje k záchraně v ČFL. Po 26 odehraných kolech tak Jirenští klesli v tabulce ze 6. na 7. místo.

Již v 5. minutě musel zasahovat brankář Kafka po střele domácího útočníka Kacafírka. První důležitý moment utkání ale přišel v 10. minutě: Honcharenko dlouhým pasem po levé straně hřiště našel Vondráčka, ten posunul míč Marešovi, který s ním prošel až do vápna. V poslední chvíli zatáhl za záchrannou brzdu domácí obránce Šustr pomocí nedovoleného zákroku, jeho faul na Mareše však zůstal nepotrestán – hostující tým se penalty nedočkal, přestože byla evidentní.

Litoměřicko bylo blízko k vedoucí brance ve 27. minutě, kdy Husenského tečovaná střela zpoza vápna skončila na břevně Kafkovy brány.

Rozhodující chvíle přišly až v závěrečné půlhodině zápasu. V 62. minutě šel Kafka do souboje o míč s Výborným a k nemalému údivu jirenského gólmana i jeho spoluhráčů sudí odpískal penaltu, kterou proměnil Kacafírek: 1:0.

V 70. minutě mohl týž hráč přidal druhý gól, ale šanci neproměnil a poslal míč mimo bránu. V 80. minutě domácí přece jen podruhé skórovali, ale díky sérii několika chyb hostujícího týmu za sebou. Po prohraném hlavičkovém souboji domácí Zbudil uspěl v běžeckých dostizích s Tokarem, potom ještě vyhrál individuální souboj s Kafkou, zasekl balon a ten se velmi pomalu dokutálel za brankovou čáru: 2:0.

V 86. minutě Tokar podél pravé postranní čáry posunul míč na Vondráčka, ten odcentroval do vápna a střídající Parys krásnou hlavičkou pod břevno snížil na 2:1. Zbývající minuty se už podařilo Litoměřicku rozkouskovat a uhájit vedení 2:1 až do konce.

Viktorii nyní čekají dva zápasy doma v rychlém sledu za sebou: ve středu 9. května s Vyšehradem (vložené 33. kolo) a v neděli 13. května s vedoucí Chrudimí (27. kolo). Oba mají výkop v 17 hodin.

FK Litoměřicko – SK Viktorie Jirny 2:1 (0:0)

Branky: 64. Kacafírek z pen., 80. Zbudil – 86. Parys. Rozhodčí: Novotný – Haleš, Šob. Bez karet. Diváků:152.

Litoměřicko: Plachý – Šimkovský, Šustr, Maršálek, Stancl – Trýzna (89. Marchuk), Husenský (90. Luong), Valenta, Výborný (87. Zdržálek) –Surmaj (67. Zbudil), Kacafírek.

Jirny: Kafka – Tokar, Procházka, Kejha, Čepelák – M. Stockner (77. Parys), R. Stöckner, Mareš, Honcharenko (71. Hruška) – Křeček – Vondráček.