Diváků: 80

SK Viktorie Jirny: Alexandrov-Ridley – Procházka, Hruška, Kejha, Čepelák – Tokar (61. M. Stockner), Mareš, R. Stöckner, Honcharenko – Křeček (79. Parys) – Vondráček.
MFK Chrudim: Mrázek – Ptáček, Drahoš, Krčál, Mastík – Langr, Vavrouš – Kesner (58. Vodrážka), Dostálek, Kopecký – Rybička (76. Vašulín).

Reportáž

Chrudim dávala už v prvním poločase najevo, že si chce odvézt všechny tři body. Vavrouš a Kopecký hlavičkovali vedle brány Alexandrova-Ridleye. Těsně před poločasem ho však téměř překvapil nákopem z vlastní poloviny hřiště Kopecký, přičemž balon před bránou skočil a přeletěl nad břevnem do zámezí. V první půli Jirenští zahrozili víceméně jen ve 27. minutě Honcharenkovou střelou z ostrého úhlu, kterou brankář Mrázek vyrazil.

Po pěti minutách druhého poločasu hosté zaútočili a Kesnerem dopravili míč do sítě, mezitím ale domácí fotbalisté přestali hrát v domnění, že byl odmáván ofsajd. Hlavní rozhodčí tuto nepřehlednou situaci nakonec vyhodnotil jako regulérní gól, a tak od 50. minuty byl stav 0:1.

Chvíli trvalo, než se hráči Viktorie z tohoto momentu oklepali a pak se pokusili ohrozit bránu hostí Procházka a Křeček, ale bez výsledku. Na druhé straně v 74 minutě Kopecký trefil spojnici tyče a břevna domácí brány.

V 84. minutě byl faulován hostujícím Drahošem Hruška, Vondráček rozehrál trestný kop do hloubi šestnáctky právě na Hrušku, který vyhrál hlavičkový souboj a poslal míč na malé vápno. Střelu R. Stöcknera ještě Chrudimští odvrátili, ale na dorážku Kejhy už nestačili: 1:1.

V penaltovém rozstřelu proměnili za Jirny pouze Čepelák a Procházka, zatímco Honcharenko, Hruška a Kejha úspěšní nebyli. Za Chrudim proměnili Vašulín, Mastík a Krčál, nedal pouze Kopecký hned v první sérii.

Jirenský tým nyní čeká derby v Zápech. Hrát se bude v neděli 20. května od 17 hodin.

Ohlasy

Trenér Viktorie Jirny Václav Hradecký:

„Chrudim potvrdila, že má velmi kvalitní mužstvo. Momentálně se jí sice nedaří tolik jako dříve, ale i tak byla v prvním poločase lepší. Na začátku druhé půle jsme dostali gól – negól po situaci, kdy už byl praporek chvíli nahoře a gólman přestal hrát. Těžko takhle hodnotit, každopádně jsme však ani v této chvíli neměli ztratit balon. Ve druhé půli už ale soupeř neměl hru ve své moci, hrál nakopávané dlouhé míče. V posledních deseti minutách jsme šli do rizika, Luboš Hruška se vysunul na hrot a nakonec jsme to po standardce a díky důrazu dotlačili do brány a vyrovnali. Remíza je spravedlivá, mrzí mě však skutečnost, že jsme všech pět dosavadních penaltových rozstřelů v této sezoně prohráli. Pokud bychom v nich byli úspěšnější, mohli jsme teď být alespoň čtvrtí nebo pátí v tabulce.“