FC Písek

SK Viktorie Jirny

1:0
0:0
Branky: 88. Voráček. Rozhodčí: Vaňkát – Klupák, Šimeček. ŽK: J. Held (PIS). Diváci: 325.
FC Písek: Hajdušek – Benetka, Rendla, Hanzlík, Milec, Froněk, Slepička (89. Kočí), Avdić, Řezáč (78. M. Held), J. Held (81. Běloušek), Hrachovec (46. Voráček).
SK Viktorie Jirny: Kafka – Parys, Procházka (57.Pokorný), Hruška, Klán, Vondráček (85. R. Stöckner), Křeček (57.Vandas), Kocourek (82. M. Stöckner), Čepelák, Mareš, Čáp.

Reportáž

Potvrdit domácí výhru z minulého týdne jsme vyrazili do Písku, kde na náš tým čekal velmi těžký soupeř s ambicemi na nejvyšší příčky. Řádně posílený jihočeský soupeř udeřil až v závěru, když se prosadil střídající Voráček.

Zle mohlo být už v 11. minutě, když zkušený Slepička hlavou těsně minul. O čtvrt hodiny později o sobě dal vědět Řezáč, který z dálky trefil tyč. Písek se bohužel postupně dostával k většímu držení balonu, nicméně na Kafku postupně opět nevyzráli Slepička s Řezáčem a ani Froněk ve 34. minutě. Naší obraně se příliš nedařilo při odkopech a tak mohl Slepička znovu několikrát pokoušet své štěstí. Před poločasem pak zkušený útočník zpracoval balon pro Rendlu a Kafka musel vytáhnout pohotový zákrok.

Pohledný zápas pokračoval i po návratu z kabin. Naše defenziva stále držela a pouštěli jsme se také do útoku, ale nevyužili jsme standarku a po jedné střele z úhlu trefili tyč. Když už zápas pomalu směřoval do nerozhodného konce, zpracoval Voráček u postranní čáry dlouhý centr Milce, vydal se do středu hřiště a po narážečce se Slepičkou překonal Kafku přízemní střelou – 1:0. Závěrečný tlak našich hráčů spolehlivě odrážel gólman Hajdušek a vychytal tak Písku hubenou výhru.

Ohlasy

Ohlas trenéra SK Viktorie Jirny Aleše Čvančary: „Úvod zápasu byl z naší strany správně. Soupeř měl pouze optickou převahu, ale nezlobil. Poté jsme ale přestali vysouvat obranu, což hodně pomohlo Miroslavu Slepičkovi, který se k balónům dostával blíž naší bráně. Ve druhé půli se nám nedařilo podržet míč a soupeř si vypracovával šance. Přesto jsme paradoxně mohli dát gól dříve my a asi bychom vyhráli. Bylo to dnes o jednom gólu, ale Písek měl více šancí."