MFK Chrudim

SK Viktorie Jirny

1:0pen
0:0 (pen. 5:4)

Rozhodčí: Makovička - Urban, Průcha. ŽK: Křeček, Procházka, Pokorný (vše JIR) . Diváci: 342 .

MFK Chrudim: Mrázek – Dostálek, Kučera, Langr (C) (66. Ptáček), Drahoš, Řezníček, Kesner, Mastík, Vodrážka, Krčál, Kopecký
SK Viktorie Jirny: Kafka – Parys, Procházka, Pokorný, Klán, Vondráček (84. R. Stöckner), Křeček, Kocourek (77. M. Stöckner), Čepelák, Kejha (C), Vandas (89. Černý)

Reportáž

Z Chrudimi s bodem

Fotbalisté Viktorie Jirny ukončili dlouhou vítěznou sérii týmu Chrudimi na domácí půdě. Zápas skončil bezbrankovou remízou, vedoucí tým ČFL pak zvítězil v penaltovém rozstřelu 5:4.
Domácí fotbalisté si od začátku utkání vytvořili mírnou převahu, nicméně už ve 4. minutě musel jejich brankář Mrázek udržet míč před brankovou čarou po souboji s Vandasem. Na druhé straně Kopecký střelou z přímého kopu vyzkoušel pozornost brankáře Kafky. Viktorie v tomto utkání spíš bránila, narušovala rozehrávku i kombinaci domácích a spoléhala na brejky.
V první půli měly gólovou šanci oba týmy. Ve 33. minutě hlavičku domácího stopera Drahoše Kafka reflexivně vyrazil. O několik vteřin později, na druhé straně hřiště, Klán z úhlu trefil tyč domácí brány. Následná dorážka pak mířila vysoko nad.
Druhý poločas začal tlakem domácích, kteří se snažili stůj co stůj dopravit míč do sítě. To se jim opravdu povedlo v 67. minutě, konkrétně Dostálkovi. Gól však správně pro ofsajd neplatil. Hráči Viktorie po celý zápas poctivě bránili a spoléhali zejména na brejky.
Utkání skončilo spravedlivou remízou, a tak musel rozhodovat penaltový rozstřel, v němž vyhráli domácí 5:4. V jirenském dresu proměnili Čepelák, Klán, Procházka a M. Stockner, naopak Křeček, Kejha a R. Stockner neproměnili. Hráči Viktorie však podali u lídra tabulka bojovný výkon, za který si alespoň ten jeden bod zasloužili.
Nyní už přijde na řadu derby Jirny – Zápy, které se uskuteční na našem stadionu v sobotu 21. října od půl čtvrté odpoledne.

Ohlasy

Ohlas trenéra SK Viktorie Jirny Aleše Čvančary: "Šlo z obou stran o velmi kvalitní utkání. Bylo i dost šancí, týmy podrželi oba brankáři. Trochu více ze hry měla Chrudim, ale my jsme to po taktické stránce zvládli, hráli jsme bojovně. Myslím, že zápas se divákům musel líbit. Bod bereme, zasloužená remíza a penaltový bod pro Chrudim byl asi také zasloužený. Hráči zápasu byli oba gólmani a přidal bych k nim z naší strany stopera Procházku a útočníka Klána. Před zápasem jsme přišli jsme o dalšího hráče, když vypadl Hruška, sestavu tak trochu látáme, ale klukům musím za výkon poděkovat. Melechovský začíná vyklusávat, Mareš ještě nezačal, Hrušku trápí záda."