29. 4. 2018   |   Redakce

Třetí vítězství z posledních čtyř zápasů vybojovali fotbalisté Viktorie Jirny v neděli 29. dubna na domácí půdě. Stejně jako před týdnem v Nymburku vyhráli 2:0 i proti Převýšovu a posunuli se z osmého na šesté místo tabulky ČFL. Před nadcházejícím anglickým týdnem s vloženou středou to je vítaná vzpruha. O góly se tentokrát postarali Radek Stöckner s Jiřím Vondráčkem, navíc gólman František Kafka vychytal podeváté v sezoně čisté konto.

25. kolo, neděle 29. 4. 2018, 17:00

SK Viktorie Jirny

SK Převýšov

2:0
2:0

Branky: 6. R. Stöckner, 14. Vondráček. Rozhodčí: Urban – Němec, Tesař. Žluté karty: 70. Kejha – 60. Vyšehrad, 86. Sedláček, 87. Špidlen. Diváků: 150.

SK Viktorie Jirny: Kafka – Tokar, Procházka, Kejha, Čepelák – M. Stockner, R. Stöckner, Mareš, Honcharenko – Křeček (88. Mruvčinský) – Vondráček.
SK Převýšov: Petr – Veselka, Vyšehrad, Černý, Špidlen – Doležal (63. Bareš), Labík, Vobejda (80. Sedláček), Hynek – Živný (70. Korba), Bastin (80. Věchet).

Reportáž

Vstřelit dva góly již v úvodní čtvrthodině hry se podařilo naposledy Viktorii loni koncem března proti Loko Vltavín. Zatímco tehdy to ale nestačilo, zápas skončil porážkou 3:5, tentokrát ano, dvoubrankové vedení totiž vydrželo až do konce zápasu.

Kromě dosavadních absencí způsobených zraněními (Pokorný, Parys, Škorvánek, Hruška) přibyla ještě jedna: v sestavě chyběl i krajní záložník Kocourek. Vzhledem k jeho současné formě to byla citelná absence, ale hráči se do soupeře od prvních minut doslova zakousli, a přineslo to hodně rychle ovoce.

V 6. minutě utkání si Vondráček vyměnil dvakrát míč s Honcharenkem, který pak odcentroval zleva od podélné čáry před bránu a R. Stöckner vnesl míč na prsou za brankovou čáru: 1:0. Vyrovnat mohl velmi aktivní záložník hostí Hynek, ale přestřelil. Ve 12. minutě odcentroval z levé strany Vondráček a M. Stockner v čisté gólové šanci trefil jen brankáře Petra.

Ve 14. minutě přišel velmi dlouhý výkop brankáře Kafky, který ještě líznul hlavou Křeček a Vondráček si naběhl z pravé strany hřiště do šance. Nezaváhal a prostřelil brankáře Petra: 2:0. Jednoduchá, ale o to účinnější akce!

Převýšov v první půli zahrozil jen náběhy a pokusy o zakončení z levé strany od Hynka, víc mu spolehlivá obrana červenobílých nedovolila. Naopak ve 27. minutě po trestném kopu Vondráčka mohl přidat třetí gól hlavičkující Křeček, ale trefil jen brankáře Petra.

Ve druhém poločase si jirenská defenziva zkušeně hlídala dvoubrankový náskok a až v 66. minutě se dostal ke křížné střele z levé strany nezdolný Hynek – prakticky ze stejného místa na hřišti, z něhož skóroval o dva týdny dříve písecký hráč Froněk. Kafka v naší bráně se ale tentokrát nenechal zaskočit a balon kryl.

V 72. minutě to zkusil z trestného kopu Křeček, rána byla ještě tečována, gólman Převýšova ji ale kryl. V 84. minutě měl největší šanci Převýšova střídající Sedláček, ale Kafka jeho střelu chytil. Minutu před koncem měl ale i trochu štěstí, neboť střela hostujícího stopera Vyšehrada lízla tyč jeho brány. Jirenští tak dosáhli už pátého jarního vítězství a současně odehráli na jaře pátý zápas bez inkasované branky.

Viktorii nyní čekají tři zápasy během týdne: nejprve v sobotu 5. května od 10.30 hod. v Litoměřicích (26. kolo) a pak dva za sebou doma: ve středu 9. května od 17.00 hod. s Vyšehradem (vložené 33. kolo) a v neděli 13. května také od 17.00 hod. s vedoucí Chrudimí (27. kolo).