22. 4. 2018   |   Redakce

Roli favorita v souboji s Nymburkem fotbalisté Viktorie Jirny tentokrát zvládli. Na hřišti posledního týmu tabulky ČFL vyhráli 22. dubna 2:0 díky gólům Radka Stöcknera a kapitána Ondřeje Kejhy, a zvládli tak odvetu za podzimní domácí porážku s tímto soupeřem. Navíc gólman František Kafka vychytal poosmé v sezoně čisté konto. Po 24 odehraných kolech je Viktorie na osmém místě tabulky, ale na třetí Zápy ztrácí jen 4 body.

• Rozhodčí: Drábek – Šedivka, Fojtík.
  • Žluté karty: 43. Telnar, 78. Daněk (oba Nymburk).
  • Diváků: 250.

SK Polaban Nymburk: Přibyl – Hájek, Houžvička, Stehno, Daněk – Chlapec – Nepovím (77. Petr), Franc, Hlatshwayo (66. Novotný), Artemuk (77. Kučaba) – Telnar.
SK Viktorie Jirny: Kafka – Tokar, Procházka, Kejha, Čepelák – Honcharenko (70. M. Stockner), Mareš, R. Stöckner, Kocourek – Křeček (83. Mruvčinský) – Vondráček.

Reportáž

Úvod zápasu sice patřil domácímu Polabanu, ale postupně převzal otěže hry tým hostí. V koncovce toho ale v první půli moc nepředvedl, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Po změně stran už předvedli červenobílí aktivnější i nápaditější fotbal. Brzy to přineslo výsledek: v 52. minutě dal vedoucí gólR. Stöckner: 0:1.V 58. minutě nejprve Kocourekzkusil překvapit brankáře Přibyla,ale přestřelil. Potom zahrával třikrát za sebou rohový kop a dokonale naplnil fotbalové pravidlo: tři rohy = gól. Centrem do vápna našel Křečka,který hlavičkou posunul míč na Kejhu a ten patičkou přidal druhý gól: 0:2.

V 70. minutě poslal trenér Hradecký do hry Marka Stocknera, který vystřídal Honcharenka. V 78. minutě Vondráček, který zaměstnával zadáky domácích, zkusil střelu zdálky k tyči, ale Přibyla nepřekonal. Sedm minut před koncem utkání odstoupil Křeček a nahradil hoMruvčinský. V úplném závěru mohl Nymburk snížit,ale domácí hráč vyslal střelu nad bránu a utkání skončilo zaslouženou výhrou Jiren 2:0.

V příštím utkání 25. kola Viktorie nastoupí v neděli 29. dubna doma proti Převýšovu. Hraje se od 17 hodin.