1. 4. 2018   |   Redakce

Vydřené tři body ze středeční dohrávky s Dobrovicí se v neděli 1. dubna bohužel nepodařilo zhodnotit. Viktorii velikonoční zápas 21. kola ČFL vůbec nevyšel, podlehla doma Štěchovicím 1:2 vinou branky inkasované v 90. minutě. Obrazně řečeno, body odvál silný vítr, který utkání provázel. Náš tým se proto znovu propadl do druhé poloviny tabulky na 10. místo.

21. kolo, neděle 1. 4. 2018, 16:30

SK Viktorie Jirny

FK TJ Štěchovice

1:2
0:0

Branky:86. Kocourek z pen. – 61. a 90. Batka.

Rozhodčí:Ulrich – Trska, Švorc.

ŽK: 75.Kejha - 36. Pavlík, 50. Novák.

Diváci:120

SK Viktorie Jirny: Kafka – Procházka, Hruška, Kejha, Čepelák – Škorvánek (69. Parys), Mareš, Křeček (88. Tokar), Kocourek, – Vondráček (42. Honcharenko) – R. Stöckner.
FK TJ Štěchovice: Vašák – Busta, Košata (71. Hovorka), Pavlík, Volešák, Kučera (C), Batka, Novák, Jakobovský, Sulík, Těžký.

Reportáž

Zápas 21. kola FORTUNA ČFL proti sobě postavil Jirny a Štěchovice. Větrné podmínky zápasu příliš nepřály a góly začaly padat až ve druhém poločase, kdy se podmínky trochu zlepšily. Na trefu Batky dokázal před koncem odpovědět z penalty Kocourek, ale na druhou trefu kanonýra soupeře už nikdo nestihl odpovědět.

Úvodní šance si připsali domácí hráči, Křečkův přímý kop Vašák vyrazil, Kocourkovu dobrou přihrávku odkopl Kučera a Hruškův hlavičkový pokus po rohovém kopu mířil mimo. Štěchovice odpověděly pokusem Busty, který hlavičkoval nad břevno a stejně skončila i nebezpečná střela Sulíka. Po jednom z rohových kopů museli hráči Štěchovic vykopávat balon mířící k tyči a Škorvánkův pokus před koncem poločasu nebyl přesný.

Po návratu na hřiště se pokoušeli prosadit Hruška s Čepelákem, ale ani jeden z nich včetně Volešáka neuspěl. V 57. minutě se hosté dožadovali penalty po zákroku Kafky na Volešáka, ale hra pokračovala bez zásahu rozhodčího. Čtyři minuty poté se ale Štěchovice dočkaly a chybnou rozehrávku potrestali trefou Batky – 0:1. Druhý gól se pokusil přidat Novák, ale podobně jako Kejha na druhé straně gólmana nepokořil. Snaha o vyrovnání narážela na dobrou organizovanou hru soupeře, ale vyrovnání se Jirny dočkaly, když z penalty Kocourek potrestal hru rukou ve vápně. Nerozhodný stav v závěru naznačoval příchod penalt, ty však odmítl druhý gólem Batka, když po centru Těžkého rozhodl o výhře Štěchovic.