Branky: 65. Boček – 17. Mareš, 18. D. Kocourek.

ŽK: 76. Honcharenko (Jirny). Diváků: 150.

SK Benátky nad Jizerou: Straka – Hakl, Borovička, Skuhravý (66. Farkaš), Sudek (66. Horák) – J. Kocourek (85. Hošťálek), Šimeček, Bulíř, Zörkler (46. Tvrzník) – Boček, Mařík.
SK Viktorie Jirny: Kafka – Parys (65. M. Stockner), Hruška, Kejha, Čepelák – D. Kocourek (80. Mruvčinský), Procházka, Mareš, Honcharenko (90. Pokorný) – Tokar, R. Stöckner.

Reportáž

Zápasy ve středečním termínu fotbalistům Viktorie Jirny letos na jaře nadmíru vyhovují, přinesly našemu mužstvu už čtvrté vítězství! Konkrétně v březnu 1:0 s Dobrovicí, v dubnu 3:0 s Ústím nad Orlicí, potom 9. května 2:1 s Vyšehradem a nyní ještě 30. května 2:1 v Benátkách nad Jizerou.

Zápas předehrávaného 34. kola ČFL rozhodli červenobílí dvěma „slepenými“ góly již v prvním poločase, které padly v rozmezí pouhých 65 vteřin. V čase 16: 17 min. dal první gól Mareš a v čase 17:22 min. přidal druhý Kocourek. Páté vítězství venku a celkově šestnácté v této sezoně pak již náš tým uhájil. Díky tomu se také posunul ze 7. na 5. místo tabulky.

Do sestavy pro benátecké utkání se vrátil Mareš, chyběli však Vondráček (angína) a také Křeček. V hlučné atmosféře, již vytvořili domácí fanoušci, mohly jít Benátky brzy do vedení: již ve 2. minutě po rohovém kopu Mařík napálil míč z vápna pod břevno, ale Kafka reflexivně zareagoval a vyrazil balon do zámezí.

U zrodu první branky zápasu byl souboj dvou Kocourků. Nejprve Mareš v 16. minutě doslova ukradl míč před nosem domácímu brankáři Strakovi, přiťukl ho Tokarovi a ten odcentroval z pravé strany hřiště podél brány k opačné tyči na Dana Kocourka. Jeho pohotovou střelu z voleje srazil domácí Jakub Kocourek na roh, který rozehrál D. Kocourek, na centr si naběhl Mareš a mezi čtyřmi hráči v modrém dresu hlavičkoval míč do sítě: 0:1.

Benátky rozehrály ze středového kruhu, vzápětí Haklovu nepřesnou přihrávku vystihl Honcharenko, posunul míč dopředu na Tokara a ten zpětnou přihrávkou předal míč D. Kocourkovi. Technicky výborně vybavený záložník Viktorie předvedl vzápětí famózní individuální akci, kdy přešel přes čtyři bránící domácí fotbalisty a střelou na zadní tyč přidal druhý gól: 0:2. To byl nádherný fotbalový moment.

Dvoubrankové vedení vydrželo našemu celku až téměř do poloviny druhého poločasu. V 65. minutě musel odstoupit zraněný Parys a nahradil ho M. Stockner. Domácí pak podnikli postupný útok, Boček při něm už téměř ztratil míč, ale nešťastně pro hostující tým se odrazil od Tokara zpátky k zase k němu. A Boček skákavou střelou zpoza vápna k tyči dal kontaktní gól: 1:2.

V 67. minutě po centru od R. Stöcknera zakončoval na zadní tyči D. Kocourek, ve skluzu ale bohužel minul bránu domácích. Ti mohli vzápětí vyrovnat Bočkem, jenž ale tentokrát minul Kafkovu bránu. Šanci měly Benátky ještě ve druhé minutě nastaveného času, ale Horák z trestného kopu těsně minul.

Viktorie Jirny v tomto utkání dosáhla 99. vítězství během svého dosavadního působení v ČFL a na dosažení jubilejního stého má na jaře ještě tři pokusy: v sobotu 2. června v Domažlicích, v neděli 10. června doma s Loko Vltavín a v neděli 17. června v Benešově. Všechny tyto tři zápasy se hrají od 17 hodin.

Ohlasy

Trenér Václav Hradecký: „Našim hráčům chci poděkovat za bojovný výkon, který zaslouží pochvalu a přinesl nám tříbodový import zvenku. První poločas se nám vydařil a kombinační hrou jsme domácím ztěžovali jejich rozehrávku i mezihru. Mareš, který minule proti Královu Dvoru vinou nucené zdravotní absence chyběl, se prosadil hlavou. Po minutě skóroval i další náš uzdravený hráč Kocourek. Ve druhé půli měli postupně víc ze hry domácí, bohužel se nám navíc zranil Parys a vzápětí jsme inkasovali kontaktní branku na 1:2. Zbytek zápasu jsme již ubojovali.“