SK Benešov

SK Viktorie Jirny

6:1
4:1

Branky: 20., 42. a 64. Essomba, 37. Engelmann, 43. Brejcha, 49. P. Ježdík – 6. Vondráček. Rozhodčí: Hájek – Drábek, Fojtík. ŽK: 52. Tokar (Jirny). Diváků: 120.

SK Benešov: Rotbauer – Laštovka (63. Vosáhlo), Neuberg, Zákostelský, Haitl (81. Machač) – Brejcha – Engelmann (84. Popelka), P. Ježdík (69. Hampl), Kozel, Hurka – Essomba.
SK Viktorie Jirny: Kafka – Procházka, Hruška (17. M. Stockner), Kejha, Čepelák – Tokar, Křeček, Mareš (56. Mruvčinský), Honcharenko – R. Stöckner, Vondráček.

Reportáž

V prvním poločase, přestože skončil 4:1 pro domácí, byl vidět vyrovnaný fotbal a tým hostí, ač bez Kocourka v sestavě, měl místy dokonce navrch. Především ale už v 6. minutě po akci Procházky a Křečka zkusil vypálit Vondráček, a vyšlo mu to. Tečovaná střela skončila v síti brankáře Rotbauera 0:1.

Vondráček mohl být i u druhé jirenské branky, když ve 12. minutě rozehrál trestný kop a ve vápně se protlačil k míči R. Stöckner, jeho hlavičku ale chytil benešovský gólman Rotbauer. Byla to však vyložená šance, která měla opět skončit gólem v domácí bráně. Viktorie měla na dosah dvoubrankové vedení.

Gólem však tato situace neskončila, a k tomu o pět minut později nastal pro hostující mužstvo první vážný problém, kdy musel odstoupit s obnoveným zraněním stoper Hruška. Další přišel ve 20. minutě v podobě velké hrubky v defenzivní činnosti, již bez milosti potrestal kamerunský útočník domácích Essomba a vyrovnal na 1:1.

Po vyrovnávací brance sice ještě červenobílí zvedli hlavy a snažili se znovu o vedoucí gól, čehož výsledkem byly tři střelecké pokusy R. Stöcknera, Tokara a M. Stocknera. Nejnadějnější byl poslední z nich, ale Rotbauer pokus M. Stocknera kryl.

Naprostým zlomem v dalším vývoji utkání byl šestiminutový úsek mezi 37. a 43. minutou, kdy postupně Engelmann, Essomba a Brejcha využili opakovaného fatálního selhání hostujícího týmu v defenzivní činnosti a stanovili poločasové skóre na 4:1.

Ve druhém poločase tempo hry opadlo a ochablo takovým způsobem, že obraz hry už v ničem nepřipomínal utkání třetí nejvyšší soutěže. Ve 49. minutě prošel naprosto statickou obranou hostí P. Ježdík a aniž by mu v tom kdokoliv bránil, vystřelil a zvýšil na 5:1. V 64. minutě pak tečoval centr zleva těsně před vyběhnuvším Kafkou Essomba a potřetí dostal za jeho záda, čímž dosáhl svého hattricku. Žlutomodří měli ještě další šance či náznaky šancí, ale skóre zůstalo 6:1.

Jirenské mužstvo se mohlo až do tohoto závěrečného utkání pochlubit druhou nejlepší defenzivou v jarní části ČFL, hned po Zápech (podle průměru inkasovaných branek na zápas). Ta ale v Benešově selhala zcela tristním způsobem a výsledkem byl jeden lacinější gól než druhý.

Ohlasy

Trenér Václav Hradecký:

„V úvodní čtvrthodině utkání byla pro mě radost se na naši hru dívat. Dali jsme vedoucí gól, měli velkou šanci na další a říkal jsem si, tady nemůžeme prohrát. Pak ale přišly pokažené přihrávky, ztráty míčů a nesmyslné chyby v obranné činnosti, a skončíb to takhle. Šílené. Je to smutný závěr celé sezony, pokud si ale odmyslím tento poslední benešovský zápas, odehráli jsme podle mého názoru velmi dobré jaro, díky čemuž skončíme na šestém nebo sedmém místě konečné tabulky.“