SK Viktorie Jirny

FK Králův Dvůr

4:0
0:0

Branky: 51. Honcharenko, 57. Tokar, 64. R. Stöckner, 80. Kocourek. Rozhodčí: Vaňkát – Teuber, Plzák. ŽK: 31. Kraus (Král. Dvůr). Diváků: 150.

SK Viktorie Jirny: Kafka – Parys, Hruška, Kejha, Čepelák – Tokar, J. Procházka, Vondráček, Honcharenko (62. M. Stockner) – R. Stöckner (71. Mruvčinský), Křeček (76. Kocourek).
FK Králův Dvůr: Krček – Zelenka (68. Bohánek), Růžička (76. Černý), Matas, Hell – Kraus, Šebek, Balšánek, Ježdík (60. Břížďala) – M. Procházka, Šlapák (60. Novák).

Reportáž

Fotbalisté Viktorie Jirny dosáhli v neděli 27. května na dosud nejvyšší vítězství v této sezoně. V utkání 29. kola ČFL porazili tým Králova Dvora 4:0, když všechny čtyři góly nastříleli až ve druhém poločase během půlhodiny hrací doby. Postavení na 7. místě tabulky se nezměnilo, stále je ale možnost posunout se výš. Čtyřikrát za poločas skóroval náš tým naposledy v září roku 2016 v utkání s Benešovem, které skončilo 8:0.

Při absenci Mareše v sestavě došlo k několika změnám v rozestavení jednotlivých hráčů. Po delší době se také objevil v základní jedenáctce, která vyběhla na hrací plochu, uzdravený Parys. Do poločasu toho ale mnoho vidět nebylo, jen vyrovnaná hra s minimem šancí, zato ale s maximem nepřesností.

Po změně stran, alespoň z pohledu domácího týmu, to už bylo daleko lepší. V 51. minutě si Tokar dvakrát narazil s Parysem, přihrál Vondráčkovi, ten zatáhl míč až téměř k brankové čáře, odcentroval ke vzdálenější tyči, kde Honcharenko vyskočil výš než bránící protihráč a hlavou zblízka poslal balon do sítě: 1:0.

V 57. minutě Čepelák přihrál z levé strany hřiště do vápna Křečkovi, který ještě přiťukl míč Tokarovi, a ten umístěnou střelou k tyči zvýšil na 2:0.

V 64. minutě po Hruškově nákopu ztlumil míč na polovině soupeře Vondráček pro R. Stöcknera, ten zrychlil a dostal se až před brankáře Krčka, jemuž nakonec nasadil housle: 3:0.

V 80. minutě Vondráček kolmou přihrávkou našel střídajícího Kocourka, který byl na hřišti teprve čtyři minuty. Ten převzal balon, prokázal své technické schopnosti, když zamotal hlavu bránícímu protihráči, a bezpečně skóroval: 4:0.

Ve středu 30. května odehraje Viktorie utkání předehrávaného 34. kola v Benátkách nad Jizerou a v sobotu 2. června nastoupí v Domažlicích. Oba zápasy se konají od 17 hodin.