SK Viktorie Jirny

FK Litoměřicko

2:1
1:0

Branky: 29. Kejha, 68. Stockner – 56. Trýzna. Rozhodčí: Váňa – Hurych, Ulrich. ŽK:Kocour, Vandas – Zdržálek, Dvořák, Jelínek 2x. ČK: Jelínek Diváci: 90.

SK Viktorie Jirny: Kafka – Parys, Hruška, Pokorný (91. R. Stöckner), Vondráček, Křeček, Stockner (84. Černý), Kocourek (81. Procházka), Čepelák, Kejha, Vandas
FK Litoměřicko: Plachý – Zdržálek (66. Valenta), Václavek, Šimkovský, Jelínek, Hanuš, Trýzna, Surmaj (76. Heřman), Šustr, Šlehofer, Dvořák

Reportáž

Podobně jako o týden dříve v Převýšově se trefil i v utkání doma s Litoměřickem jirenský záložník Marek Stockner. Zatímco ale na východě Čech znamenal jeho gól jen zmírnění porážky, tentokrát měl vítězný punc. Viktorie Jirny porazila v neděli 8. října na svém hřišti tým Litoměřicka 2:1, navzdory tříbodovému zisku ale zůstala i po jedenácti odehraných kolech na 10. místě tabulky.

V deštivém a chladném počasí patřil úvod zápasu domácímu týmu a Severočeši zastavovali útoky Viktorie většinou jen za cenu faulů, které pak měly za následek i žluté karty. Skóre otevřel ve 29. minutě kapitán Kejha.
Hosté hráli dost ostře a jejich hráč Jelínek se proto stihl během deseti minut vyfaulovat s následkem předčasného odchodu do sprch. Ve 34. minutě viděl první žlutou kartu a o deset minut později, tedy těsně před poločasem, i druhou a tudíž červenou.
Po změně stran tak hrál náš tým přesilovku a snažil se i na těžkém terénu náskok pojistit. Jenomže místo toho se prosadil oslabený hostující tým. V 56. minutě vyrovnal Trýzna na 1:1.
Po inkasované brance domácí fotbalisté přidali ve snaze co nejrychleji vstřelit podruhé vedoucí branku. To se povedlo v 68. minutě Marku Stocknerovi: 2:1. Pojistku se už sice přidat nepodařilo, ale i tak zůstaly tři body zaslouženě na domácí půdě. Tvrdě hrajícího soupeře Viktorie porazila 2:1 a v dalším kole hraje na půdě vedoucího týmu tabulky v Chrudimi.