SK Viktorie Jirny

SK Benátky nad Jizerou

4:1
3:0
Branky: 10. Křeček, 40. Vondráček, 44. Hruška, 85. Křeček – 67. Kocourek. Rozhodčí: Drábek – Dujsík, Brychta. ŽK: Parys – Šimeček. Diváci: 120.
SK Viktorie Jirny: Kafka – Parys, Hruška, Kejha – Pokorný (55. Černý), Vondráček, Křeček, Stöckner, Čepelák (84. Procházka) – Klán, Vandas
SK Benátky nad Jizerou: Michňa – Horák, Šimeček, Knobloch, Walter, Boček (60. Sudek), Synek (46. Šahini), Hakl, Mařík (46. Jäger), Borovička, Tvrzník (52. Kocourek)

Reportáž

S odhodláním odčinit sobotní výpadek v podobě porážky od nováčka z Nymburku nastoupili fotbalisté Viktorie Jirny ve středu 27. září k utkání předehrávaného 17. kola ČFL proti celku Benátek nad Jizerou. Reparát se podařil na výbornou: vítězství 4:1! V tabulce jen naše mužstvo po devíti odehraných kolech na 8. místě.

Úvod zápasu patřil domácímu týmu, který se snažil hned od začátku vstřelit vedoucí gól. To se povedlo v 10. minutě, kdy se prosadil Lukáš Křeček: 1:0.

Na hráčích Viktorie byla patrná vůle ještě v první půli pojistit své vedení, a to se povedlo ve 40. minutě. Po přihrávce od Mar-tina Klána uklidil míč do sítě Jirka Vondráček: 2:0. A nejen to, ještě minutu před pauzou se trefil Luboš Hruška a zvýšil na 3:0.

Hosté se pokusili oživit hru střídáním. Na další gól si museli diváci počkat do poloviny druhé půle. V 67. minutě snížil Wal-ter na 3:1. Domácí však po inkasované brance znovu naplno zabrali. V 70. minutě aktivní Vandas našel přihrávkou Klána, který jen těsně minul odkrytou benáteckou bránu. Vandas měl sám dvě velmi dobré možnosti skórovat, ale jeho střela v 80. minutě letěla nad břevno a následně z brejku trefil jen hostující-ho gólmana Michňu.

V 85. minutě krásnou brankou stvrdil vítězství 4:1 Lukáš Kře-ček: z trestného kopu trefil přesně pod břevno.

V závěru zápasu se hostující Jakub Kocourek řítil sám na našeho gólmana Frantu Kafku, ten ale předvedl skvělý zákrok a zamezil druhému gólu ve své síti.