SK Viktorie Jirny

SK Benešov

2:1
1:0

Branky: 9. Čepelák, 51. Melechovský – 80. Turek. Rozhodčí: Šedivka – Dujsík, Raplík. ŽK: Vondráček - Neuberg. Diváci: 100.

SK Viktorie Jirny: Kafka – Parys, Vondráček, Čepelák Kejha – Procházka, Křeček (78. Černý), Kocourek (65. M. Stöckner)– Melechovský, Klán, Vandas (69. Škorvánek)
SK Benešov: Tetour – Matondo, Ježdík, Zákostelský, Neuberg – Hrebeniuk, Rataj (62. Telnar), Čapek (37.Farkaš), Bohata (46. Vrňák), Balata -Turek

Reportáž

Úvod zápasu na podmáčeném terénu patřil Viktorii. Již ve 3. minutě se uvolnil Vandas, jeho střela však minula prostor mezi třemi tyčemi a brankář Tetour nemusel zasahovat. Tlak ale pokračoval, v 9. minutě se po odvráceném rohovém kopu uvolnil Čepelák a vcelku snadno otevřel skóre: 1:0.

I po vedoucí brance se snažil domácí tým nepolevit v aktivitě. Ve 14. minutě Vandas našel ve vápně kanonýra Melechovského, tomu se ale zakončení moc nepovedlo a brankář Tetour lapil míč do rukavic. O pět minut později se krásně uvolnil Parys, jehož tvrdou ránu Tetour rovněž kryl. Aktivita z první půle zůstala odměněna jediným gólem, zatímco Benešov Kafkovu bránu netrefil. Trenér Veselý se pokusil oživit hru svého týmu střídáním už před pauzou, kdy Čapka nahradil Farkaš.
Úvod druhého poločasu patřil opět Viktorii. V 51. minutě rozehrál standardní situaci Vondráček, po zmatku v hostující obraně se k míči dostal Melechovský a udělal to, co dobře umí: poslal míč do sítě.
Za stavu 2:0 pro Jirny však začal soupeř postupně přebírat otěže hry. V 74. minutě dostali hosté míč do Kafkovy brány, ale z ofsajdu, takže gól nemohl platit. Snaha se Benešovu vyplatila v 80. minutě, kdy kapitán Turek po standardce propálil vše, co mu stálo v cestě a vstřelil kontaktní branku na 2:1. Osmé podzimní vítězství si ale Jirenští fotbalisté již pohlídali. Naopak Čepelák mohl přidat svůj druhý gól, Tetoura však nepřekonal.
V součtu tak získala Viktorie Jirny 26 podzimních bodů, což je ale o 15 méně, než loni v první polovině sezony.