SK Viktorie Jirny

SK Polaban Nymburk

1:3
0:2

Branky: 59. Pokorný – 4. Herčík, 40. Bodlák, 60. Kučaba. Rozhodčí: . ŽK: Vandas – Houžvička, Kučaba. Diváci: 100.

SK Viktorie Jirny: Kafka – Parys (46. Pokorný), Hruška, Mareš (23. Procházka), Klán, Vondráček (63. Stöckner) , Křeček, Kocourek (46. Stockner), Čepelák, Kejha, Vandas
SK Polaban Nymburk: Přibyl – Vyskočil, Kabyl (92. Schulz), Herčík (72. Chlapec), Hájek, Bodlák (88. Franc), Cáska, Svoboda, Petr (76. Dudek), Kučaba (90. Novotný), Houžvička

Reportáž

Viktorie doma podlehla 1:3 nováčkovi z Nymburku

Měrou vrchovatou si vybrali v sobotu 23. září nepřízeň fotbalového osudu fotbalisté Viktorie Jirny. V deštivém a pošmourném počasí prohráli nečekaně na vlastním hřišti 1:3 s nováčkem ČFL z Nymburku. Polaban, který dal předtím v sedmi zápasech dohromady jediný gól, tak ukončil půl roku trvající domácí neporazitelnost našeho mužstva. Zastavila se na počtu devíti zápasů v řadě.
Dvoubrankový deficit se zrodil už v prvním poločase, kdy domácí tým šance neproměňoval, zatímco hosté ty své ano. Už ve 4. minutě poslal Nymburk do vedení Herčík a pět minut před poločasem překonal Kafku i jeho spoluhráč Bodlák.
V poločase učinili domácí trenéři dvě změny v sestavě ve snaze pokusit se o obrat ve vývoji utkání. Tlak Viktorie sílil: v 59. minutě po rohu a odraženém míč dotlačil balon do sítě Pokorný a snížil na 1:2. Vzápětí po rozehrání hosté znovu zaútočili a opět byli úspěšní, když střelou z hranice šestnácky trefil k tyči Kučaba a Nymburk odskočil na 1:3.
V poslední půlhodině zápasu se už na těžkém terénu a s přibývající nervozitou obtížně kombinovalo. Skóre se nezměnilo, i když šance byly na obou stranách. Z centru od Pokorného Stockner střelou z voleje těsně minul. Kontaktní gól nepadl ani po standardkách, kdy vysocí hráči Křeček a Hruška hlavičkovali jen o kousek mimo nymburskou bránu.
V 85. minutě měl vyloženou šanci nymburský náhradník Dudek, ale Kafka mu ukopl míč. O chvilku později mohli ještě Jirenští zdramatizovat koncovku, chybělo však i víc sportovního štěstí: Vandas a hned po něm i Stöckner totiž orazítkovali tyč.
Již ve středu 27. září je na programu další domácí zápas ČFL Jirny – Benátky nad Jizerou. Začátek je v 16.30 hodin.