SK Viktorie Jirny

SK Zápy

1:3
0:2

Branky: 90. Stöckner – 13. Novák, 40. Růžek, 65. Jelínek. Rozhodčí: Vaňkát – Klupák, Krupka. ŽK: Mareš – Novák. Diváci: 250 .

SK Viktorie Jirny: Kafka – Parys, Procházka, Pokorný, Mareš (61. Melechovský), Klán, Vondráček, Kocourek (36. Stockner), Čepelák, Kejha, Vandas
SK Zápy: Straka – Jelínek, Bulíř (63. Svoboda), Putz (80. Munzal), Novák, Pávek, Matějka, Růžek, Kovařík, Piták, Valenta (77. Šerý)

Reportáž

Druhou prohru na domácí půdě a na podzim celkově šestou utrpěla Viktorie Jirny v sobotu 21. října. V derby podlehla týmu Záp 1:3, a navíc se tak propadla do druhé poloviny tabulky.

Do utkání přitom vstoupil domácí tým aktivně a hned v 1. minutě utkání Vondráček hledal prostřednictvím standardky Vandase a Klána, gólman Straka ale včas zasáhl. V 11. minutě Zápy zahrávaly rohový kop, ve vápně se uvolnil Matějka a otevřel stav utkání: 0:1.
Ve 20. minutě se pokoušel vyrovnat Klán, přestřelil však bránu hostí. Po půlhodině hry domácí trenéři stáhli ze hry Kocourka a za něj přišel Marek Stockner. Jenomže udeřily podruhé Zápy, a to ještě před poločasem a znovu po rohu. Růžek propálil vše, co mu stálo v cestě: 0:2.
Do druhé půle vstoupila Viktorie se snahou o aktivitu, ke střele se dostal Čepelák, Straka ale jeho pokus zneškodnil. V 60. minutě odstoupil ze hry Mareš a nahradil ho jiný hráč, který nastoupil poprvé po zranění: nejlepší střelec ČFL minulé sezony Melechovský. Rozvlnit síť se ale podařilo opět hostím, a to už potřetí. V 67. minutě Jelínek upravil na 0:3. Další šanci Matějky vyrazil Kafka na roh.
Až v 90. minutě dosáhla Viktorie alespoň čestného úspěchu, který trochu zmírnil porážku. Marek Stockner po zmatku v obraně hostujícího celku uklidil hlavou míč do brány a sebral Strakovi čisté konto.