SK Viktorie Jirny

TJ Jiskra Domažlice

2:1
0:1

Branky: 58. Melechovský, 85. Křeček – 38. Braun (pen.). Rozhodčí: Ulrich – Hurych, Váňa. ŽK: Teršl, Hájovský. Diváci: 60.

SK Viktorie Jirny: Kafka – Parys, Hruška, Pokorný (56. Kocourek), Melechovský, Klán (92. Stockner), Vondráček, Křeček, Čepelák, Kejha, Vandas (90. Černý)
TJ Jiskra Domažlice: Šiman – Blažek, Hájovský, Teršl (88. Bruštík), Mlynařík, Hrubý (72. Hejda), Mužík, Chocholoušek, Braun, Došlý, Kropáček (79. Bezdička)

Reportáž

Chodové sice vstoupili do zápasu aktivně, ale už ve 4. minutě Vandas přihrál do šance Vondráčkovi. Tomu však střela nesedla a brankář Domažlic Šiman ji pohodlně zpacifikoval. Hra pokračovala převážně ve středu hřiště. V 19. minutě vzal na sebe odpovědnost Křeček, ale minul bránu hostí. Ve 23. minutě měl naopak velkou šanci hostující Kropáček, ale také nedokázal skórovat.

Ve 38. minutě se provinil v pokutovém území kapitán Kejha, obdržel žlutou kartu a hostující celek měl k dispozici pokutový kop. Braun jistě proměnil, Kafka se totiž vrhnul na druhou stranu: 0:1. Ještě v závěru první půle se pokusil vyrovnat Melechovský, ale Šimana nepřekonal.
Po obrátce začal domácí tým velmi aktivně. Ve 49. minutě měl po přihrávce Melechovského šanci Vondráček, ale trefil jen gólmana hostí. V 52. minutě zahrával již šestý rohový kop, obrana Domažlic míč uklidila do bezpečí. Následně hostující útočník Došlý ve velké šanci minul Kafkovu bránu.
V 56. minutě odstoupil zraněný Pokorný a nahradil ho Kocourek. Dvě minuty nato rozehrál přímý kop Melechovský a propálil vše, co mu stálo v cestě: 1:1.
Zasloužené vyrovnání hráčům Viktorie pomohlo a vlilo jim novou energii do žil. V 85. minutě po centru Kocourka poslal balon do sítě Křeček a dokonal obrat v zápase: 2:1 pro Jirny. Ve zbývajícím čase dal o sobě vědět i Klán, ale trefil jen brankáře hostí. Každopádně domácí fotbalisté po zlepšeném výkonu ve druhém poločase zaslouženě získali všechny tři body.
Na podzim bude hrát Viktorie Jirny ještě dva zápasy, v sobotu 11. listopadu na hřišti Loko Vltavín a v pátek 17. listopadu doma s Benešovem.