11. 4. 2018   |   Redakce

Stejně jako v prvním vzájemném utkání v srpnu na půdě soupeře v Ústí nad Orlicí, také v odvetě na domácí půdě zvítězila Viktorie Jirny přesvědčivě 3:0. Dohrávané utkání 19. kola se uskutečnilo ve středu 11. dubna a jeho velkou postavou byl levý záložník Daniel Kocourek. První dvě branky dal sám přímo ze standardních situací a na třetí gól přihrál doslova jako na stříbrném podnose Serhii Honcharenkovi, který se tak odvděčil trenérům za svoji premiérovou nominaci do základní sestavy. Navíc gólman František Kafka vychytal posedmé v sezoně čisté konto. Svěřenci Václava Hradeckého a Vladimíra Pokorného se díky tříbodovému zisku posunuli o tři příčky výš na 7. místo tabulky.

19. kolo, středa 11. 4. 2018, 17:00

SK Viktorie Jirny

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí

3:0
1:0

Branky: 41. z pen. a 59. Kocourek, 68. Honcharenko. Rozhodčí: Řeháček – Martínek, Mrkáček. Bez karet. Diváků: 120.

SK Viktorie Jirny: Kafka – Procházka, Hruška (60. Tokar), Kejha, Čepelák – Honcharenko, Mareš (82. M. Stockner), R. Stöckner, Kocourek – Křeček (79. Mruvčinský) – Vondráček.
TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: Truhlář – Coufal, J. Chleboun, P. Chleboun, Langer – Falta (81. Chalupník) – Habrman (70. Kukla), Nágl, Smejkal (73. Kopecký) – Souček, Vaňous (78. Pinkava).

Reportáž

Po bezbrankovém utkání v Čížové došlo ke změně v ofenzivní části sestavy. Na postu ofenzivního záložníka se tak objevil Křeček a ještě před ním na hrotu útoku Vondráček. Pravého záložníka Škorvánka nahradil Honcharenko a na lavičku náhradníků Viktorie poprvé usedl litevský brankář s australskými kořeny Aleksandrov-Ridley.

První poločas měl jednostranný průběh, přesto bránící Východočeši vydrželi téměř až do pauzy bez inkasované branky – dvakrát je ovšem zachránila tyč po střelách Křečka. Až pět minut před pauzou Vondráček přihrál od lajny Křečkovi, který poslal hlavou balon do vápna na nabíhajícího Mareše, a toho fauloval hostující stoper J. Chleboun. Penaltu s přehledem proměnil Kocourek: 1:0. Jediný gól byl ale i tak dost skromným vyjádřením převahy.

Nemuselo se to vyplatit, hned po změně stran měli totiž hosté dvě velké šance, první po rohu a druhou po trestném kopu. J. Chleboun ani Smejkal ale Kafku nepřekonali.

V 55. min. po trestném kopu Vondráčka a tečovaném míči rozehrál Kocourek roh na bližší tyč, nabíhající Křeček ale hlavičkoval mimo bránu. O tři minuty později vybojoval Mareš další rohový kop a Kocourek si při jeho provedení troufnul na přímou střelu. Měla tak silnou rotaci, že dezorientovaný gólman Truhlář si na čáře srazil míč do vlastní sítě: 2:0.

V 67. min. Tokar, který krátce předtím vystřídal zraněného Hrušku, rozehrál po faulu na Procházku ještě na vlastní polovině hřiště přímý kop. Dalekonosným křížným centrem našel nabíhajícího Kocourka, který potvrdil svůj velký den. Až téměř na brankové čáře zasekl balon a nádhernou přihrávkou ho předložil Honcharenkovi. Ten pohotově doklepl do odkryté brány: 3:0.

O pět minut později Kafka vyrazil jedovatou střelu kapitána hostí Vaňouse a ještě pět minut před koncem utkání vytáhl zpod břevna nebezpečnou Náglovu hlavičku. Stav 3:0 zůstal až do konce zápasu.

Další utkání hraje Viktorie znovu doma v Jirnech, kde v neděli 15. dubna přivítá v utkání 23. kola soupeře z Písku. Hraje se od 17.00 hod.

Ohlasy

Trenér Václav Hradecký:

„Oproti předchozímu utkání v Čížové nebe a dudy. Už v první půli jsme měli jasnou převahu, vyjádřili jsme ji však jediným gólem. Potom soupeř přitvrdil, dostal se i do šancí, pak jsme ale znovu uchopili otěže hry a měli ji zpátky pod kontrolou. Vyhráli jsme 3:0 naprosto zaslouženě po běhavém a bojovném výkonu, to byl základ vítězství. Museli jsme se přitom vypořádat s absencí zraněných Paryse a Škorvánka, navíc se zranil i Hruška. Ale jedeme dál, čeká nás Písek, a to je velmi kvalitní a fotbalové mužstvo, které hraje hodně ofenzivně.“