Branky: 13. Piták zpen., 65. Svoboda, 80. Jelínek.

ŽK: 23. Novák, 83. Hron. – 31. R.Stöckner, 38. Honcharenko, 69. Mareš.

Diváků:284.

SK Zápy: Frydrych – Novák (88. Zoubek), Duben (78. Hron), Růžek, Jablonský – Štěpánek, Jelínek, Eliáš, Svoboda – Putz, Piták (58. Pávek).
SK Viktorie Jirny: Alexandrov-Ridley – Procházka, Hruška, Kejha, Čepelák – Tokar, Mareš (73. Parys), R. Stöckner, Honcharenko – Křeček – Vondráček.

Reportáž

Derby se Zápy Jirnům v této sezoně nevyšla. Už na podzim Viktorie prohrála doma se svým lokálním soupeřem 1:3 a tři branky dostala i v jarní odvetě. Utkání 28. kola ČFL se hrálo v neděli 20. května a Zápy doma zvítězily 3:0, přestože hrály od 55. minuty jen v deseti. Jirny jsou pět kol před koncem i nadále na 7. místě tabulky.

Domácí šli brzy do vedení, ve 13. minutě zahrávali rohový kop, míč trefil ruku R. Stöcknera a rozhodčí Dujsík nařídil penaltu, kterou proměnil Piták: 1:0. Jirenští se snažili o vyrovnání, ale obrana Záp pracovala spolehlivě.

V 50. minutě měl příležitost Vondráček, ale jeho pokus zpřímého kopu letěl nad.V 55. minutě domácí hráči přišli o míč. Mareš zvolil dlouhou přihrávku, která letěla na Radka Stocknera, a ten byl sraženk zemi. Provinivší se Růžek viděl červenou kartu.

Očekávaný nápor Jiren proti oslabenému soupeři ale nepřišel. Místo toho domácí záložník Svoboda utekl a zvýšil v 65. minutě na 2:0. Hned o minutu později se ocitl v další šanci. Zápy, i když jen vpočtu deseti, držely častěji míč na svých kopačkách a trpělivě čekaly na další brejk. Vyšlo jim to v 80. minutě, kdy kapitán Jelínek zvýšil na konečných 3:0.

V neděli 27. května v 17 hodin Viktorie Jirny hraje doma s týmem FK Králův Dvůr.