2. 6. 2018   |   Redekce

Do utkání s Viktorií Jirny nastupovaly Domažlice s impozantním průměrem 3,9 vstřeleného gólu v domácích zápasech, tentokrát ale narazila kosa na kámen. Západočeši měli sice většinou územní převahu i víc šancí, výsledkem souboje o 4. místo tabulky ČFL, jenž se uskutečnil v sobotu 2. června, však byla remíza 1:1. Na penalty pak zvítězila domácí Jiskra 5:3, získala druhý bod a uhájila své postavení. Náš tým zůstal na 5. místě.

30. kolo, sobota 2. 6. 2018, 17:00

TJ Jiskra Domažlice

SK Viktorie Jirny

2:1pen
1:1

Branky: 20. Došlý z pen. – 26. Křeček.

Rozhodčí: Váňa – Ulrich, Cichra. ŽK: 90. Tokar, 90.+1 Kafka (oba Jirny). Diváků: 220.

TJ Jiskra Domažlice: Brych – Hrubý, Bauer, Hájovský, Blažek (84. Chocholoušek) – Braun (46. Bezdička), Mužík, Vais, Hejda (46. Pfeifer) – Došlý, Matějka.
SK Viktorie Jirny: Kafka – Tokar, Hruška, Kejha, Čepelák – Honcharenko, Mareš, Procházka, Kocourek (68. M. Stockner) – Křeček – R. Stöckner.

Reportáž

Sestava již s Křečkem, zato opět bez Paryse a stále i bez nemocného Vondráčka, začala sice aktivně, ale v 19. minutě Bauer trefil z bezprostřední blízkosti ruku zády stojícího Kejhy a rozhodčí odpískal ve prospěch domácích docela přísnou penaltu. Proměnil ji Došlý a svým 21. gólem v sezoně poslal Jiskru do vedení 1:0.

Ve 24. minutě byl ale faulován na polovině domácích Kocourek a sám rozehrál přímý kop. Poslal centr do vápna Domažlic – ne vzduchem, jak je obvyklé, ale po zemi:Kejha odclonil protihráče, nechal dojít balon až je Křečkovi a ten se trefil k tyči: 1:1.Blíže ke vstřelení druhé branky pak měli domácí, ale stav se již nezměnil.

Naopak pět minut po zahájení druhého poločasu měli velmi blízko k vedení 2:1 Jirenští. Kejha poslal balon na polovinu soupeře, Křeček ho přiťukl hlavou Honcharenkovi a ten lobem přehodil brankáře Brycha. Už téměř jistý gól vzápětí odvrátil na brankové čáře obětavým zákrokem jeden z domažlických hráčů.

Ve zbývajícím čase se zejména Domažlice pokoušely strhnout vítězství na svoji stranu, obrana v čele s gólmanem Kafkou ale všechny hrozby odvrátila. Všechna tři dosavadní utkání Jirny – Domažlice, která se hrála na stadionu Střelnice, tak skončila remízou.

Hned na začátku penaltového rozstřelu Čepelák nedal, jeho střelu domácí brankář vyrazil. A tak už ani nepomohlo, že v dalších sériích Hruška, Procházka i Tokar nezaváhali. Domažlice totiž proměnilyvšech pět penalt (Mužík, Bauer, Matějka,Pfeifer a Došlý), takže vyhrály rozstřel 5:3.

Počínaje zápasem na Vyšehradě loni na konci dubna Viktorie prohrála již osmý penaltový rozstřel za sebou – v této sezoně všech šest.

Naposledy v této sezoně půjdou diváci na fotbal v Jirnech v neděli 10. června, kdy přijede druhý tým tabulky Loko Vltavín. V neděli 17. června přijde na řadu závěrečný duel ročníku 2017/18 Benešov – Jirny. Obě tato střetnutí mají výkop v 17 hodin.