TJ Jiskra Ústí nad Orlicí

SK Viktorie Jirny

0:3
0:2

Branky: 19. Čepelák, 36. Melechovský, 75. Hruška . Rozhodčí: V. Štěrba – M. Štěrba, Nehasil. ŽK: Smejkal, Jeníček, Strnad – Čepelák, Klán, Vondráček. Diváci: 488 .

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: Krátký - Strnad, Coufal (71. Mareš), Falta, Jeníček, Kukla (56. Habrman), Langer, Nágl, Smejkal (46. Nikodém), Souček, Vaňous (78. Opina)
SK Viktorie Jirny: Kafka - Čepelák, Hruška, Kejha, Klán, Kocourek (73. M.Stockner), Mareš (78. Křeček), Melechovský, Procházka, Vandas (89. Parys), Vondráček

Reportáž

Ve druhém kole jsme opět zavítali na hřiště soupeře, k nováčkovi ČFL, který se před deseti dny prezentoval velice kvalitním výkonem v poháru MOL proti ligovému Slovácku kdy i po prodloužení držel remízu 1:1 a podlehl až na pokutové kopy 4:5. Do utkání domácí vstoupili lépe a během prvních deseti minut dvakrát ohrozili naši branku, poté se již projevila větší fotbalová kvalita na naši straně a přesto že jsme zakládali pouze postupné útoky a dávali domácím čas na zformování své obrany, po jednom takovém jsme ostřelovali domácí branku a tvrdá střela Čepeláka z 18ti metrů prostřelila vše co mu stálo v síti a vedli jsme 1:0.

Domácí se dostávali k ohrožení naši branky již sporadicky a většinou z uctivé vzdálenosti. Když po třetině hry atakoval Aleš Melechovský domácího brankáře, který zazmatkoval a trefil Aleše, od kterého míč doputoval za brankovou čáru 2:0. Tento okamžik definitivně rozhodl zápas, my se uklidnili, drželi míč a kontrolovali hru. Přicházeli i další šance, několikrát mohl zakončit ve výborné střelecké pozici Daniel Kocourek, šance měl Aleš Melechovský, Martin Klán, který mohl postupovat již sám na domácí branku, byl podkopnut a domácí hráč musí být velice rád že viděl pouze ŽK. Nakonec se prosadil ( jak jinak než hlavou ) po rohovém kopu Aleš Hruška. Po disciplinovaném herním výkonu jsme nad soupeřem který nastoupil s obrovským respektem zasloužené zvítězili.