25. 3. 2018   |   Redakce

Až poslední březnová neděle přinesla první vystoupení fotbalistů Viktorie Jirny v jarní části ČFL. Tým trenéra Václava Hradeckého si vedl výborně, zvítězil 3:1 v Brozanech a nachází se na 10. místě tabulky. Premiérové body v roce 2018 obstarali svými góly Lukáš Křeček, Dan Kocourek a Radek Stöckner.

20. kolo, neděle 25. 3. 2018, 15:00

SK Sokol Brozany

SK Viktorie Jirny

1:3
1:1

2. Jelínek – 40. Křeček, 49. Kocourek, 62. Stöckner

SK Sokol Brozany: Lipš – Franc, Bubeníček, Cibulka (53. Mešić) – Veselý, Vopat, Jelínek, Slanička, Šollar – Benda, Chukwuma
SK Viktorie Jirny: Kafka – Škorvánek (90.+1 Parys), Hruška, Kejha, Čepelák – Procházka, Mareš (87. Mruvčinský), Křeček, Kocourek (82. Hončarenko), Vondráček – Stöckner.

Reportáž

Hned po zahájení hry pálil z pravé strany na domácí bránu Škorvánek , jeho pokus ale proletěl metr nad břevnem. Odpověď domácích byla více než pádná: ve 2. minutě po přihrávce od kanonýra Chukwumy totiž překonal Kafku Jelínek a poslal Brozany do vedení 1:0.

Aktivní Chukwuma se řídil v 6. minutě sám na Kafkovu bránu, jenomže přestřelil. Ve 25. minuta mohl vyrovnat Radek Stöckner, ale jeho hlavičku vytáhl domácí gólman Lipš.

Zasloužené vyrovnání přišlo pět minut před pauzou. Přímý kop z hranice šestnácky provedl skvěle Křeček, a vyrovnal tak na 1:1.

Začátek druhé půle byl v jirenské režii. Ve 49. minutě vybojoval míč Kocourek, narazil si ho s Vondráčkem a po náběhu propálil brankáře Lipše: 2:1 pro Jirny.

Vzápětí domácí mohli vyrovnat, ale Kafka předvedl výborný zákrok a uhájil těsné vedení. V 62. minutě utkání přišla třetí branka Jiren. Aktivní Kocourek se prodribloval až k brankové čáře, zvolil přihrávku na dobře postaveného Radka Stöcknera a ten ze dvou kroků do prázdné brány pohodlně zavěsil.

V 78. minutě brankář Lipš v pokutovém uzemí stáhl Vondráčka, a hosté tak kopali penaltu. Míč si připravil Čepelák, ale svůj pokus neproměnil, Lipš jeho střelu vyrazil.

V závěru utkání se do hry dostal i nový hráč v jirenské sestavě Serhii Honcharenko, který vystřídal výborně hrajícího Kocourka. Do hry se také dostal další nováček v týmu Martin Mruvčínský, jenž nahradil Mareše. V nastaveném čase ještě trenér Hradecký vystřídal Škorvánka a poslal na hřiště Paryse. Utkání skončilo zaslouženou výhrou 3:1 pro Viktorii Jirny.

Naše mužstvo sehraje nyní v krátkém sledu za sebou dva zápasy ČFL na domácí půdě. Ve středu 28. března od 16.00 hod. to bude dohrávka 18. kola Jirny – Dobrovice a v neděli 1. dubna od 16.30 hod. utkání 21. kola Jirny – Štěchovice.

Sokol Brozany – SK Viktorie Jirny 1:3 (1:1)

Branky: 2. Jelínek – 40. Křeček, 49. Kocourek, 62. R. Stöckner. Rozhodčí: Váňa – Musil, Ulrich. ŽK: 35. Franc, 48. Slanička, 78. Lipš – 31. R. Stöckner. Diváků: 140.

Brozany: Lipš – Franc, Bubeníček, Cibulka (53. Mešić) – Veselý, Vopat, Jelínek, Slanička, Šollar – Benda, Chukwuma.

Jirny: Kafka – Škorvánek (90. +1 Parys), Hruška, Kejha, Čepelák – Procházka, Mareš (87. Mruvčinský), Křeček, Kocourek (82. Honcharenko), Vondráček – R. Stöckner.

Jirenští střelci branek

5 – Křeček, Melechovský

3 – Pokorný, M. Stockner, Vondráček

2 – Čepelák, Hruška

1 – Kejha, Klán, Kocourek, R. Stöckner

Ohlasy

Václav Hradecký (trenér): "Vstup do zápasu byl špatný, po hrubce jsme rychle inkasovali a následně jsme dvacet minut byli jaloví. V defenzivě jsme byli u všeho pozdě, hráli jsme na umělce nakrátko, takový ten prcací fotbal, a ztráceli míče. Soupeř hrál jednoduše, nakopával míče dopředu, takže z té hry nebylo nic. Od 25. minuty jsme začali být u odražených míčů, vytvořili jsme si do půle dvě šance, až Křéča nádherně vyrovnal z trestňáku. Ve druhém poločase jsme hru zrychlili, dali dvě branky na 3:1 a neproměnili penaltu ani dvě další gólovky. Zaslouženě jsme tak dotáhli zápas do vítězného konce. Dobře zachytal brankář, na stoperu předvedl jistý výkon Hruška, ve druhé půli se dařilo Kocourkovi a v útoku bojoval Stöckner. Nemáme nyní čistého útočníka a tak hraje v útoku on a odevzdal velice dobrý výkon."